"עמית זה חבר, חבר לכל החיים"

"במקום בו קיימת שמחה,
נופלות המחיצות שבין אדם לאדם".
איזק לוי ז"ל

חיפוש
Close this search box.

סיפורה של אלה- אם הבית במעון

מה אפשר לספר על עצמי?.
אני –זה סיפור על אנשים פגשתי בדרכי של חיי.
אני – זה סיפור של סולי ורז.
אני – זה סיפור של כל איש צוות.
אני – זה סיפור של כל אחד מדיירים.

הגעתי ל"עמית" בת 25, נשואה עם ילד בן 3, עולה חדשה, ללא שפה וללא ניסיון בחינוך מיוחד.
הגעתי לראיון עבודה אצל סולי ורז, זכור לי שבקושי יכולתי לסביר את עצמי.
במשמרת הראשונה שלי עברתי התפרצות של דייר ומצאתי את עצמי מתחת לרכב שהסיע אותנו לבית הספר.
יום למחרת אמרתי לעצמי: "אני לא אעזוב אותם אף פעם " היה לי ברור שאני נכנסת לחיים של הדיירים בלי כוונה להיפרד, עד היום אני לא מפסיקה להתרגש מכל הצלחה או התקדמות של דייר וזה כמו מקור אנרגיה ללא גבול.
כשהתחלתי לעבוד היו בהוסטל 13 דיירים וצוות קטן. עבדתי יחד עם אם הבית גלית ואז בפעם הראשונה ראיתי אדם שנותן את עצמו לעבודה, אמא לדיירים ואחות לצוות- היא הייתה נותנת את הנשמה שלה לכל מי שהיה סביבה! היא הייתה דוגמה עבורי ליכולת לקחת שליטה ואחריות על בית מלא מטרות ואתגרים.
באותה תקופה עבדה מדריכה בשם אינה, אינה –.חברת חיי, אדם עם לב ענק. אינה לימדה אותי אהבה אין סופית והכלה בלתי פוסקת, זה היה כוח אדיר בעבודה עם דיירים.
בתחילת דרכי במעון נשלחתי לקורסים של משרד הרווחה למטפלות להסמכה בחינוך מיוחד. (עד היום כמעט לכל איש צוות יש אפשרות ללמוד ולקבל הסמכה בטיפול בחינוך מיוחד) למדתי ביחד עם אורי- אדם מיוחד! למדתי ממנו שאם עושים משהו צריך לעשות אותו כמו שצריך ומכל הלב! לנצל כל רגע עם מקסימום תועלת. אורי עד היום מהווה עבורי דוגמה לנתינת אמת.
לאחר זמן מה התחילה תקופה חדשה! קיבלתי את תפקיד אם בית. הרבה חששות, מעט ניסיון והבטחה של רז, שיבנה את תפקידי "אם בית" כך שיהיה נכון ומתאים לי. (ועדיין במעון קיימת פתיחות ומוכנות לבניית תפקידים לפי האנשים הנכנסים לתפקיד. שזה לא מובן מאליו בהרבה מקומות עבודה)
ואז היתה לי הזכות להכיר את סולי ורז מקרוב. סולי עם היכולת הבלתי נגמרת שלה לנהל ולשלוט בהכל!  היא תמיד יודעת מה ואיך לעשות נכון. וההרגשה הזאת ,שהיא נותנת לעובדים, מביאה אותם לבוא אליה עם הבעיות האישיות הכי קשות שלהם ותמיד לדעת שיקבלו עזרה!
רז! איש אגדה! מנהיג ואיש חזון, הוא הכוח בלתי נגמר של כל הצוות. היכולת שלו  להבהיר את המשמעות של עבודה שלנו תמיד מזינה ומכוונת אותנו. רז מאפשר לנו לראות בכל צעד הקטן התקדמות למטרות גדולות, נותן הזדמנות לעבודה משמעותית ביותר!
רז וסולי הם אנשים המלווים אותי בחיים כבר 24 שנים.
תמיד מהווים עבורי דוגמה לחיים. יכולת לקחת אחריות, אומץ  לחלום חלומות גדולים וליישם אותם, התפתחות רוחנית, אנושות , רוחב לב, נתינה….זה אולי המעט מהתכונות ותפיסת עולם שלהם.
במהלך העבודה שלי שוב היתה לי האפשרות ללמוד. רז וסולי שלחו אותי ללמוד ניהול משבי אנוש. זה יצר אצלי מודעות חדשה לעבודה וניהול צוות מתוך הבנה עמוקה שהצוות זה הכוח המקדם של דיירים, ומאז ראיתי אצלי מטרה חשובה והיא לדאוג לצוות ולגרום לכל אחד להרגיש חשוב ומשמעותי במעון, לבנות מוטיבציה בעזרת הדגשה והבהרה של יכולות ותכונות אישיות של כל אחד. עובדה זאת ציינה את זה שאני עובדת בסביבה של אנשים מיוחדים!!! המעון שלנו מעסיק אנשים לא רגילים, אחד אחד, אלו אנשים עם מוסר עבודה בלתי רגיל וישירות כמו של סבטלנה, זו המנהלת שרית עם היכולת האדירה שלה בהתמדה ועוצמה לחדור לכל מטרה. זו לריסה האחות שלא יכולה לא לחשוב על המעון גם כשהיא בבית וזאת לריסה מפינת החי שתמיד נמצאת במקום כשהכי צרכים אותה לשיחת נפש או תמיכה.
אלה המבשלות שלנו שמפנקות לא רק את הדיירים אלה גם צוות והאוכל שלהם זה בישול מהלב!
הסיפור האישי שלי- סיפור של כל אחד ואחת. אולי גם אתם יכולים להיות חלק מהעולם הזה , מעולם של אנשים עם חיים משמעותיים ומלאי נתינה .
מזל וכבוד גדול להיות חלק ממשפחת עמית!

נ.ב
אין לי מספיק מלים ויכולת לספר על כל אחד, כי כל אחד במעון שווה ספר שלם!
וכמובן שכל זה לא היה קורה אם לא הייתי מקבלת את התמיכה של בעלי, שעד היום שומר על החום בבית. שלושת הבנים שלי גדלו, אחד מהם התחתן. אני מרגישה שאני מאוד שלווה עם הדרך שלי ומוכנה להמשיך קדימה.

מאמרים נוספים

ברכה כותבת על אחותה איילה

אחותי, איילה ערוסי, שהתה בהוסטל 'עמית רמלה' במשך כ-30 שנה. לאחרונה, כשמצבה הורע, היא הועברה לדירת לווין של רשת 'עמית', ובהמשך הועברה

דני פייגנבאום- סיפור אישי

אני הרבה זמן נמצא בהוסטל . אני עובד במעש רמלה . בהוסטל אני אוהב להשתתף בחוגים: דרבוקה, לרקוד עם חביבה, שירה, ערבית

שי לשם- סיפור אישי

לפני שהגעתי להוסטל גרתי בבית , הגעתי להוסטל עם ההורים . אני עובד במעש רמלה . בהוסטל אני משתתף בחוגים : דרבוקה,

דילוג לתוכן