"עמית זה חבר, חבר לכל החיים"

"במקום בו קיימת שמחה,
נופלות המחיצות שבין אדם לאדם".
איזק לוי ז"ל

חיפוש
Close this search box.

הבית ברחוב איסקוב - מעון עמית

צוות המעון

הנהלה וצוות טיפולי

מנהלת | שרית מימון

שרית (3)

בעלת תואר ראשון לחינוך מיוחד ותעודת הוראה. בוגרת קורס מנתחי התנהגות מטעם מכון וינגייט, עובדת בעמית משנת 1999. את דרכה בעמית התחילה כמטפלת בעת שהייתה סטודנטית לחינוך ומאז התקדמה בשורה של תפקידים במעון, תוך שהיא מטביעה חותמה על עיצוב דרכו המקצועית של המעון ותפיסת עולמו, מאז שנת 2015 נושאת בתפקידה הנוכחי כמנהלת המעון. דרך התקדמותה של שרית במעון מאפשרת לה הבנה עמוקה של דרכי העבודה והתמודדות הצוות עם מטלות היומיום, הבנה המתורגמת לדרך בה מנהלת שרית את צוות המעון כולו תוך הקשבה לצרכיו, תמיכה מקצועית בו וטיפוחו לצורך ביצוע משימתו: יצירת בית חם תומך ומקדם לדיירי המעון.

אם בית | אלה וסיוק

אלה (2)

אם הבית, אחראית באופן ישיר על כל הצד הפיסי של המעון וצורכי הדיירים (עיצוב הבית, ריהוט, ביגוד, הנעלה, תזונה וכד'), לצורך ביצוע משימתה עומדים לרשותה הצוות הטיפולי, צוות האחזקה, צוות הבישול והניקיון והיועצים השונים במעון. אלה החלה דרכה בעמית כמטפלת בשנת 1996 ומאז עברה קורסי הסמכה והכשרה ייעודיים. משמשת בתפקיד אם הבית מאז שנת 2000. אלה הינה בוגרת קורס מאמנים אישיים הוליסטיים ומשמשת גם כמאמנת ותומכת לצוות. 

אחראיות משמרת

אחראיות משמרת

צוות אחראיות המשמרת מורכב ממטפלות מוסמכות וותיקות בעלות ניסיון רב שנים המובילות את הצוות הטיפולי בהתנהלותו במשמרות השונות.
חיה בן חמו- מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז שנת 2000 וכיום אחראית על חדר התעסוקה. לאה ספרני- מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז שנת 2000 וכיום אחראית גם על סידור העבודה. סבטלנה כהן- מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז 2003 וכבר שנים רבות משמשת כאחראית משמרת בוקר ומובילה את צוות האחראיות. רחל בן-יקר, מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז שנת 2005 משמשת כאחראית על יחידת ההכשרה להשתלבות בקהילה שמחוץ למעון ("הבית שברחוב הלימון") מאז הקמתה. מרים אברהם, מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז שנת 2009, משמשת גם כאחראית על יחידת ההכשרה לשילוב בקהילה שבתוך המעון ("הווילה"),  נסרין אבו אל חלאווה – מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז 2013 ומובילה גם את צוות הבניין המרכזי במעון. אירית ארונוב – מטפלת מוסמכת, עובדת המעון מאז 2017 עבדה בכל יחידות הדיור של המעון ומובילה מתוך ניסיונה את הצוות עליו אחראית.

מטפלים ומטפלות

מטפלים ישירות בדיירי המעון ומלווים אותם בכל תחומי החיים.
כל המטפלים והמטפלות עוברים קורס הכשרה ייחודי בכניסתם לתפקיד ובהמשך סדרה של השתלמויות מקצועיות הכוללות סדנאות להתמודדות עם התנהגות מאתגרת, קורס מגישי עזרה ראשונה וסדנאות העשרה בתחומי הטיפול ובנוסף ימי עיון סביב נושאים מקצועיים כמו למשל "חוק חובת הדיווח",  הפעלת תכניות קידום וסינגור עצמי.
בכל שנה נשלחים מטפלים ומטפלות לקורסי ההסמכה של משרד הרווחה וחוזרים אל המעון כמטפלים מוסמכים בתחום מש"ה.
הצוות הטיפולי הוא לב ליבו של המעון ותפקידם של כל בעלי המקצוע האחרים לעזור בטיפוחם ובהעשרתם.

צוות רב מקצועי

עובדות סוציאליות | עו"ס גל בן-יעקב

עו"ס גל בן-יעקב, עובדת בעמית מאז שנת 2016. 
תפקידה העיקרי של העובדת הסוציאלית הוא טיפוח הקשר עם המשפחות והגורמים השונים בקהילה הקשורים בדיירים ומשפחותיהם. לצד אלו, עוסקת העובדת הסוציאלית במתן תמיכה רגשית והפעלת קבוצות חברתיות והיא אחראית על התחום המיני חברתי. העובדת הסוציאלית שותפה לכל הסדנאות המתקיימות ב"עמית" ואת חלקן אף מעבירה בעצמה. בנוסף, משתתפת העובדת הסוציאלית בימי העיון וקורסי ההכשרה של משרד הרווחה ונשלחת לקורסים יעודים מטעם "עמית".

רכז תוכניות קידום ועיצוב התנהגות | דדי קצב

WhatsApp Image 2020-11-22 at 15.25.23

בעל תואר בחינוך ומנתח התנהגות מוסמך, עובד במעון מאז שנת 2016, אחראי על כתיבת התכנית האישית של הדייר תוך שיתוף כל הגורמים המקצועיים במעון. לרשותו עומדת מערכת ממחושבת של איסוף נתונים וניתוחם שפותחה במעון ומהווה דגם לחיקוי במסגרות אחרות.

 

רכזת חינוך | שמחה סנבטו

שמחה סנבטו, מטפלת מוסמכת, עובדת במעון מאז 2013, עבדה תחילה כמטפלת, ולאחר סיום קורס מטפלות מוסמכות, שמשה כאחראית משמרת במעון.
מונתה לתפקיד רכזת חינוך ביולי 2022 , ובתפקידה זה היא אחראית על עיצוב הדרך התרבותית והחינוכית של המעון. לרשות רכזת החינוך עומדים מפעילי חוגי ההעשרה, התרבות והפנאי במעון ובעזרתם בונה רכזת החינוך את סדר פעילויות הפנאי, התרבות החגים והנופש של המעון. רצונותיהם של הדיירים, כישוריהם וכישרונם הם הבסיס עליו בונה רכזת החינוך את תכנית התרבות, החינוך והפנאי במעון.

פסיכולוג | מני אייזנבך

מני (1)

פסיכולוג קליני, עובד בעמית מאז 2011. מני נפגש עם דיירי המעון לשיחות פרטניות שבועיות והוא שותף פעיל וחשוב בכתיבת התכניות האישיות של הדיירים ובהעברת סדנאות שונות לדיירים ולצוות.

צוות רפואי

רופא | דר' יחיאל שקד

WhatsApp Image 2020-11-19 at 13.18.03

רופא מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות בעל ניסיון רב בכל סוגי התחלואות ובאבחון כוללני. בין שאר תפקידיו היה שנים רבות סגן מנהל מחלקה בבתי חולים תל השומר ובילינסון, רופא משפחה במכבי שירותי בריאות, מרצה לרפואה פנימית באוניברסיטת תל אביב, יו"ר ועדות רפואיות בצה"ל בדרגת סא"ל ופוסק ראשי בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי.
דר' יחיאל שקד הקים את מרפאת מעון עמית בראשית שנות ה2000 אך סדר יומו העמוס דאז לא אפשר לו את המשך ליווי המרפאה, כעת משפרש לגמלאות חזר לנהל את מרפאת המעון, הוא מבקר במעון פעמיים בשבוע או בהתאם לצורך ואחראי על הטיפול הרפואי השוטף והטיפול הבריאותי המונע של דיירי המעון. לצד עבודתו ארוכת השנים כרופא, דר' יחיאל שקד הינו אמן יוצר, צייר המציג יצירותיו בארץ ובחו"ל.

פסיכיאטרית | דר' ג'ינט שקד

WhatsApp Image 2020-11-19 at 13.18.05

פסיכיאטרית בכירה העוסקת זה למעלה מ-35 שנה באבחונים פסיכיאטריים, במתן טיפול תרופתי ופסיכותרפי ובכתיבת חוות דעת לבתי המשפט, לביטוח לאומי, לצה"ל ולמוסדות נוספים.
בין שאר תפקידיה בעבר ובהווה: רופאה עצמאית מטעם מכבי שירותי בריאות במודיעין, ניהול המרפאה לבריאות הנפש בלוד, אחראית על פרויקט הקמת מרכז טיפולי לבריאות הנפש בלוד, הקמת יחידה שיקומית לאבחון תעסוקתי השלמת מיומנויות והשמה למשתקמים הסובלים ממחלת נפש ונכות תפקודית וניהולה ובתפקידה הנוכחי היא מנהלת את המחלקה לפסיכיאטריה משפטית של משרד הבריאות בירושלים.
 מלווה את מסגרות עמית מאז 1994, עורכת פגישות אישיות עם דיירים הזקוקים לעזרתה ופועלת תוך שיתוף פעולה עם הצוות הרב מקצועי והצוות הרפואי.

אחות אחראית | לריסה איסקוב

לריסה האחות (3)

עובדת במעון מאז שנת 2003 ומובילה את צוות המרפאה מאז שנת 2013.

אחים ואחיות

מרפאת המעון מורכב מאחים ואחיות בעלי תעודות הסמכה הפועלים לפי נוהל רופא ראשי ונמצאים בפיקוח ישיר של האחות הראשית באגף למש"ה של משרד הרווחה.

צוות פרא רפואי ורפואה משלימה

פיזיותרפיה | מוחמד דסוקי

מוחמד (2)

פיזיותרפיסט מוסמך המאייש את חדר הפיזיותרפיה במעון ומעניק טיפולי פיזיותרפיה אישיים וקבוצתיים בהתאם לצורכי הדיירים.

דיאטנית | פז סומר

הדיאטנית מבקרת במעון על בסיס שבועי, מפקחת על תפריט הדיירים ומסייעת לאם-הבית בבניית תפריט אישי לכל אחד מהדיירים הזקוק לכך. הדיאטנית נמצאת בפיקוח ישיר של משרד הרווחה ופועלת תוך כדי שיתוף פעולה עם הצוות הרפואי במעון.

שיאצו | אבי עוזיאל

שיאצוּ‏ (ביפנית: 指圧, "שי" משמעו – אצבע, ו"אצו" – לחץ) היא שיטת טיפול במגע בתחום הרפואה המשלימה, שמקורה ביפן ומיועדת לטיפול בבעיות אורתופדיות בעמוד השדרה‏, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכול, גינקולוגיה, בעיות רגשיות כמו מתח ודיכאון ועודאבי עוזיאל המטפל בשיאצו הוא בעל הכשרה מיוחדת לעבודה עם בעלי מש"ה, עובד בעמית מאז שנת 1997 ולצד מתן טיפולים אישיים לדיירים הוא מפעיל קבוצות טיפוליות יחד עם בעלי מקצוע אחרים במעון.

פדיקור ומניקור

טיפולי פדיקור ומניקור ניתנים במעון באופן שוטף וקבוע לכל הדיירים הזקוקים לכך על ידי בעלת מקצוע מוסמכת.

צוות המטבח, נקיון ואחזקה​

צוות המטבח

צוות המטבח, המורכב ממבשלות ועוזרותיהן, פועל לפי הוראות הדיאטנית ומבשל בכל יום מגוון של תפריטים המותאמים ככל הניתן להעדפותיהם האישיות של הדיירים.

צוות הנקיון

צוות הנקיון נמצא תחת פיקוח ישיר של אם-הבית ופועל באופן יומיומי וקבוע לשמירה על ניקיון המעון ועל רמתו התברואתית הגבוהה.

צוות אחזקה

צוות האחזקה, בראשותו של מנהל האחזקה משה טרבלסי, מתחזק את מבני המעון באופן שותף ונעזר בבעלי מקצוע חיצוניים לצורך עבודות מיוחדות.

צוות העשרה ופנאי

מטפלים בעזרת בעלי חיים

טיפול בעזרת בעלי חיים נעשה במעון בשתי דרכים:
בפינת החי הקבועה במעון ובחוג שבועי של טיפול בעזרת כלבים. את פינת החי מפעילה
מטפלת שעברה הכשרה מיוחדת בהפעלת פינות חי לבעלי מש"ה מטעם משרד הרווחה ואת חוג הטיפול בעזרת כלבים מפעיל מאלף כלבים. פינת החי פועלת מידי יום, בשעות הבוקר, ובעלי החיים שבה ניתנים לצפייה בכל שעות היממה. חוג הטיפול בעזרת כלבים מתקיים על בסיס שבועי ומשתתפיו לוקחים חלק באילוף הכלבים ואף מופיעים איתם בתצוגות אילוף באירועי המעון.

הוראה מקדמת ומשמרת

במעון פועלת מורה מוסמכת על בסיס תלת שבועי קבוע העוסקת בקידום יכולות הקריאה והכתיבה של הדיירים ושימורם. המורה עושה עבודתה בהתאמה לצורכי הדיירים ויכולותיהם
ומשתמשת במגוון כלים מקצועיים לצורך השגת מטרתה.

מפעילי חוגים

במעון מתקיימת מערכת שבועית של חוגים מתחומי האומנות הפלסטית, אומניות הבמה, הספורט וההעשרה החברתית. את כל החוגים מפעילים בעלי מקצוע המוכרים למשרד הרווחה ונמצאים תחת פיקוחו.

את פירוט החוגים ניתן למצוא כאן.

דילוג לתוכן