"עמית זה חבר, חבר לכל החיים"

"במקום בו קיימת שמחה,
נופלות המחיצות שבין אדם לאדם".
איזק לוי ז"ל

חיפוש
Close this search box.

הבית ברחוב איסקוב - מעון עמית

התמחות בהתנהגות מאתגרת

דרכים שמחות​

התמחות בהתנהגות מאתגרת

התנהגות מאתגרת הינה התנהגות חריגה, תלוית תרבות, שבשל עוצמתה או תדירותה גורמת לסכנה לאדם עצמו או לסביבתו.
במחקר מוכרים סוגים רבים של התנהגויות מאתגרות וגם הסיבות והנסיבות שמובילים אדם אל התנהגות מאתגרת רבות ומגוונות, החל מסיבות רפואיות ובעיות ריגשיות דרך בעיות של תקשורת, המשך בבעיות של גריה חושית או התנהגות חברתית שאינה מותאמת ועוד…
אנחנו, בעמית, בוחרים להתייחס להתנהגות מאתגרת כסוג של תקשורת, תקשורת לקויה שיש להחליפה באחרת אך בראש ובראשונה תקשורת. הדייר עם ההתנהגות המאתגרת מנסה לומר לנו משהו בעזרת התנהגותו ותפקידנו הוא ללמוד את שפתו המאתגרת וללמדו דרכים חדשות להביעה.

ג_2_2 (1)

טיפול בהתנהגות מאתגרת

כאשר אדם שמח הוא פתוח ללמידה והתקדמות.
צוות עמית מורכב מאנשי מקצוע שונים מתחומי החינוך, הטיפול, הרפואה, הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, האומנות, ועוד וכולם מכוונים את עבודתם לפי רעיון זה.
דרכנו דרך של שמחה: שמחת חיים כדרך חיים, ולכן בבחירת דרכי הטיפול בהתנהגות מאתגרת אנו מחפשים קודם כל את השיטות "השמחות".
חיזוקים חיוביים ושימוש בפרסים הם אבני היסוד של שיטתנו ואליהם מצטרפות שיטות של ניתוח התנהגות, למידה וניתוח של דפוסי תנועה, מעקב אחר דרכי ההירגעות ומציאת דרכים להפחתת המתח לפני הסלמה. הכל בשמחה ובחברות.
כי עמית זה חבר.

התקדמות

התקדמות על רצף החיים

התקדמות על רצף החיים מתאפיינת במעבר מתלות קיומית בסביבה (תינוק) דרך רמות גדלות והולכות של עצמאות והשתלבות חברתית (נער) עד מצב של יחסי גומלין מתוך בחירה עם הקהילה (בוגר) ולבסוף השלמת המעגל בתלות קיומית חוזרת בסביבה (קשיש).
מעון עמית מספק לדייריו הזדמנות שווה להתקדם על רצף החיים תוך החלפת המושג "עצמאות" ב"עצמאות נתמכת" ומתוך שאיפה לממש את יכולותיו ולשפר את כישוריו.

המסלול הישראלי והקשר עם הקהילה

גן, בית-ספר יסודי, תיכון, צבא, טיול גדול, אוניברסיטה, עבודה, משפחה, משכנתא, דאגות, הנאות, פנסיה… כולנו מכירים את מסלול רצף החיים הישראלי.
כיוון ההתקדמות בעמית שואף להתקרב אל חלקיו החיוביים של מסלול זה המוכר והמקובל.
בבניית התכנית האישית המותאמת לכל דייר בהתאם לרצונותיו ויכולותיו נשאף תמיד לקרבו אל רצף החיים הישראלי וגם בעניין זה אנו פועלים תוך שיתוף פעולה הדוק עם הקהילה בפרויקטים רבים כגון: פרויקט מחויבות עצמית, תנועות הנוער, מתנ"סים, מסגרות תעסוקה ואף פרויקטים משותפים עם צ.ה.ל והמשטרה.

בתים שונים על רצף ההתקדמות

מעון עמית כולל בתים בעלי מאפיינים פיסיים, חברתיים וטיפוליים שונים המספקים לדייריהם הזדמנות "לעבור דירה" כחלק מתהליך ההתקדמות ובהתאם לצרכים המשתנים עם הגיל. רמות התמיכה בכל אחד מהבתים משתנות בהתאם לעצמאות הדיירים, ישנם בתים המשמשים כיחידות הכשרה לקראת מעבר לבית הבא וישנם בתים המשתנים ו"מתבגרים" יחד עם יושביהם.
בתים שונים לדיירים שונים, בתים שונים על הרצף.
בתים שונים שתכונה אחת משותפת להם: הם נבנים, צומחים ומתפתחים יחד עם דייריהם ובשבילם.
בשמחה.
כי עמית זה חבר, חבר לכל החיים.

כתוב את הכותרת כאן

דילוג לתוכן