"עמית זה חבר, חבר לכל החיים"

"במקום בו קיימת שמחה,
נופלות המחיצות שבין אדם לאדם".
איזק לוי ז"ל

חיפוש
Close this search box.

המייסדים

סולי ורז לוי בצעירותם

סולי, ילידת באר-שבע ורז, בן קיבוץ בית-קמה, נפגשו לראשונה בשנת 1976 בבית הספר למחול של אגודת "בת-דור" בבאר-שבע. ידידות של שני ילדים שחלמו להיות רקדנים התפתחה במשך השנים לחברות אמיצה, לזוגיות, להקמת משפחה ולייסוד וניהול משותף של חברת "עמית מערך דיור בע"מ" המפעילה את מסגרות עמית מאז הקמתן במאי 1991 ועד היום.

החלום להיות רקדנים נגדע בשל פציעות של בני הזוג אך הערכים המלווים את עבודת הרקדן נטמעו בהם והמשיכו להובילם בחייהם. השאיפה לשלמות הביצוע, העבודה הקשה והבלתי מתפשרת להשגת המטרה, האמונה כי ניתן תמיד להשתפר והרצון להגיע אל כל אחד מהיושבים בקהל היוו את הבסיס לתפיסת עולמם ולדרך חייהם ולאלו הצטרפו ערכי החברות ארוכת השנים שלימדו אותם כי שורשיה של יצירה משותפת מתחזקים ככל שמתחזקים יוצריה, כל אחד בדרכו ולפי צרכיו.

את דרכם אל עולמם של בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית עשו סולי, שהיתה אז סטודנטית לקראת סיום לימודי תעשיה וניהול, ורז בעת שהפעילו יחד עם אביו של רז, איזק לוי ז"ל, את מפעלי הנופש "גיל וגל" בסוף שנות השמונים של המאה העשרים, ומשם נסללה הדרך להקמת המסגרת הראשונה "הוסטל עמית" בשנת 1991.

בהמשך הדרך סיים גם רז לימודיו, בתחום מדעי הרוח והחברה, השניים עברו קורסי הכשרה מקצועיים שונים מטעם משרד הרווחה, כולל קורס מנהלי פנימיות, וחברת "עמית מערך דיור בע"מ" גדלה בהתאם לצורכי הדיירים והנחיות משרד הרווחה.

קייטנת "גיל וגל"

סולי ורז לוי, מייסדי "עמית"

נסיון חייהם של סולי ורז לימדם כי חברות מחזקים על-ידי חיזוק כל אחד מהחברים הבודדים.
מתוך הבנה זו נולדה תפיסת עולמם המקצועית הרואה חשיבות עליונה בטיפוח הצוות ככלי להשגת המטרה של קידום הדיירים לפי יכולותיהם, כשרונם ורצונם ויצירת בית חם עבורם.
חברות היא בסיס דרכם המשותפת של סולי ורז, חברות לכל החיים, כך בחייהם האישיים וכך גם בחברה אותה ייסדו.
עמית זה חבר, חבר לכל החיים.

דילוג לתוכן